Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co załatwić po sprzedaży samochodu?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Co załatwić po sprzedaży samochodu?

    nikoś dokładnie tak jak mówisz, ale to jeszcze nie teraz :diabelski_usmiech

    rafalagistri dziękuję za miłe słowa staram się jak mogę

    Dzisiaj odpucowałem octavie i wjechałem do garażu, czeka do niedzieli na zlot w Nowym Stawie

    Wcześniej zamówiłem siłownik zamka tylnej klapy bo myślałem, że to jest przyczyna tego, że przy zamkniętej klapie lampka cały czas się świeci i zamek podczas zamykania ciężko chodzi. Jak się okazało, nowy siłownik nic nie dał. Dalej lampka nie gaśnie i dalej ciężko się zamyka. Swoją drogą, czy przez klapę powinny zamykać się wszystkie drzwi, czy tylko klapa?

    Problem opisuje >> TUTAJ <<



    A jeszcze wcześniej zamówiłem dywaniki, zapomniałem się pochwalić :P



    I jakieś kolejne foto z Iławy


  • #2
    Co załatwić po sprzedaży samochodu?

    Dawno już nie sprzedawałem żadnego auta, więc po prostu nie pamiętam

    1) Czy trzeba wypowiedzieć dotychczasowe OC, aby po zakończeniu nie przedłużyli go automatycznie na kolejny okres? Przy okazji - co się dzieje jeżeli nowy nabywca pojazdu będzie miał szkodę zaraz po zakupie? Skoro korzysta z mojego OC, to czy nie stracę w ten sposób swoich zniżek?

    2) Czy trzeba wyrejestrować auto w wydziale komunikacji?

    3) O czymś jeszcze powinienem pamiętać?

    Komentarz


    • #3
      Konrad_wawa,
      1) Wypowiedzieć OC może nabywca, Ty musisz zgłosić ubezpieczycielowi zbycie pojazdu. Co do szkody zaraz po zakupie to bezpiecznym wyjściem jest wpisanie na umowie k-s/fvat oprócz daty jeszcze godziny zbycia.
      2) W WK musisz zgłosić zbycie pojazdu - potrzebujesz odpowiedni druczek i dowód sprzedaży (Umowa K-S, FVAT).
      Jak sprzedawałem Golfa 2 lata temu to musiałem najpierw iść do WK zgłosić zbycie pojazdu i dopiero z pieczątką od nich na umowie do ubezpieczyciela, który też potwierdza pisemnie przyjęcie tego do informacji.
      3) To chyba wszystkie formalności.
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • #4
        Czy mam przez to rozumieć, że jeżeli nie zgłoszę ubezpieczycielowi zbycia pojazdu, to tracę zniżki w przypadku poczynionej przez niego kolizji?

        Komentarz


        • #5
          Konrad_wawa, tak. Zgłoszenie zbycia pojazdu u ubezpieczyciela to tak naprawdę obowiązek.
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • #6
            No to nieźle. Kilka lat temu jak sprzedawałem swoje pierwsze auto to raczej nie załatwiałem żadnych formalności. Dobrze wiedzieć

            Komentarz


            • #7
              Konrad_wawa, jak nie zgłosisz ubezpieczycielowi, że sprzedałeś, to dla nich Ty jesteś właścicielem i w razie czego do Ciebie będą uderzać
              رافال
              Spoty
              Cause freedom is a lonely road
              My O2FL

              Komentarz


              • #8
                rafiki ma rację zgłaszasz w WK na formularzu fakt zbycia auta i do ubezpieczyciela aby uchronić swoje zniżki (mailowo ze skanem sprzedaży ja wysyłam Zdiecia umów) jeżeli do miesiąca od sprzedaży nowy nabywca wypowie Twoje OC to Ty dostajesz zwrot kasy jednak co do tego się upewnij bo te przepisy zmieniają się co trochę.

                z tych nowych przepisów jest też jedną sprawa jak zapomnisz podpisać umowę na OC to nie dostaniesz jej na sile a co najwyżej FUNDUSZ GWARANCYJNY Ci karnie przypomni

                Komentarz


                • #9
                  maly2st, obecnie nabywca ma możliwość wypowiedzenia OC w dowolnym momencie, nie obowiązuje już termin 30 dni więc równie dobrze można dostać zwrot np. za 5 miesięcy co za 5 dni. 30 dni jest na przerejestrowanie.
                  رافال
                  Spoty
                  Cause freedom is a lonely road
                  My O2FL

                  Komentarz


                  • #10
                    Rafiki chodzilo mi o to ze do 30 dni kase dostaje sprzedajacy ale po 30dniach kase zvarnie nabywca

                    Komentarz


                    • #11
                      maly2st, wyjaśnisz mi to? Bo chyba nie do końca jarzę. Gość kupił ode mnie auto i on dostaje kasę za ubezpieczenie? Jesteś pewny, że tak to teraz funkcjonuje?
                      رافال
                      Spoty
                      Cause freedom is a lonely road
                      My O2FL

                      Komentarz


                      • #12
                        Rafiki jak klient wypowie OC do 30dni od dnia zakupu to sprzedajacy otrzymuje zwrot a po tych 30dniach nadplate za OC dostaje juz kupujacy tak mi to broker tlumaczyl

                        Komentarz


                        • #13
                          Znizek sie nie traci, bo ma sie umowe K-S i na tej podstawie ubezpieczyciel wie kto jezdzi autem w razie W.

                          To tak jak z fotami z radarow. Pokazujesz umowe K-S i odsylasz na drzewo nawet jak samochod nie byl wygloszony, albo kupiles i sprzedales w ciagu 30 dni, kiedy to nie miales obowiazku przerejestrowac
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            a ja generalnie parę bryk już zbyłem swoich w życiu...ale tylko ostatnio pokusiłem się odnośnie 2 punktu, do wydziału komunikacji....i to przy okazji rejestracji nowego auta, bo specjalnie bym nie jechał. Myślę,że to taki martwy przepis trochę i nie wiem w sumie co musiałoby się stać, żeby do tego prawa się odwoływać? Ktoś musiałby jakiś przekręt zrobić chyba na nabytym aucie, ale w sumie....nie słyszałem nigdy, żeby nawet jak była sprawa karna, ktoś sprawdzał w urzędzie miasta takie coś, trzepią Ci dokumenty, które posiadasz i sprawdzają bezpośrednio osoby zainteresowane, a nie urząd miejski/rejestracyjny. przecież jak nowy kolo rejestruje auto gdzie indziej, to i tak wszystkie kwity są tam rejestrowane. Może chodzi o wyłapanie takich co w nieskończoność nie przerejestrowują? albo może tylko o statystyki. nie mam pojęcia.

                            [ Dodano: Pią 16 Maj, 14 11:42 ]
                            rafiki, "Jak sprzedawałem Golfa 2 lata temu to musiałem najpierw iść do WK zgłosić zbycie pojazdu i dopiero z pieczątką od nich na umowie do ubezpieczyciela, który też potwierdza pisemnie przyjęcie tego do informacji." pierwszy raz o takim czymś słyszę....co za różnica?, do ubezpieczyciela tylko informację o zbyciu wysyłasz, nawet niektórzy mają specjalne druki na stronach internetowych do pobrania+ umowę kupna sprzedaży np skan ,albo ksero...to jakiś słaby ten zakład ubezpieczeń, jak takie coś chciał. :roll:

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez maly2st
                              Rafiki jak klient wypowie OC do 30dni od dnia zakupu to sprzedajacy otrzymuje zwrot a po tych 30dniach nadplate za OC dostaje juz kupujacy tak mi to broker tlumaczyl
                              nie jest tak, teraz nie ma żadnych 30 dni, po zakupie wypowiadasz kiedy Ci pasuje, a ewentualny zwrot dostaje sprzedający

                              Komentarz


                              • #16
                                sew1981, najpierw poszedłem do TU (Compensa) i powiedzieli mi, że najpierw WK musi potwierdzić zbycie pojazdu i dopiero z pieczątką z urzędu mam przyjść do nich :|
                                رافال
                                Spoty
                                Cause freedom is a lonely road
                                My O2FL

                                Komentarz


                                • #17
                                  rafiki, pierwsze słysze,

                                  ja zawsze przy sprzedaży wysyłałem skan na maila/fax ubezpieczyciela i tyle :P
                                  President Johnny II + President Florida/ ML-145
                                  O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
                                  OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    sew1981, 2pac, przecież sobie tego nie wymyśliłem :P może to w Częstej w Compensie jakieś takie dziwne wymysły mają :lol:
                                    رافال
                                    Spoty
                                    Cause freedom is a lonely road
                                    My O2FL

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez rafiki
                                      sew1981, najpierw poszedłem do TU (Compensa) i powiedzieli mi, że najpierw WK musi potwierdzić zbycie pojazdu i dopiero z pieczątką z urzędu mam przyjść do nich :|
                                      ja też tak miałem ostatnio ,ale trzy lata temu sprzedałem T4 i nie było problemu, po dwóch latach dostałem wezwanie na policję w sprawie kradzieży paliwa z auta o takich i takich numerach zarejestrowanych na mnie ,oczywiście wszystko dało się wyjaśnić ,ale po co te nerwy i stracony czas więc jestem za tym aby takie sprawy zgłaszać w WK a potem w TU
                                      Sebastian
                                      Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                      Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                      Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                      Wczasy nad morzem - klik

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        sebastian7905, no tak, to w takich wypadkach może wyjść jedynie....że będzie trza się tłumaczyć.
                                        rafiki, dokładnie, to niektóre ubezpieczalnie sobie wymyślają, bo to zupełnie niezależne sprawy wydział i zgłoszenie do ubezpieczyciela tak jak pisałem i kolejność nie gra roli, nie widzę powiązania. Przecież dostają umowę kupna - sprzedaży, swój kwit, trochę nie kumam w jakim wypadku ma takie potwierdzenie z WK coś im dać w TU.....

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          rafiki, może dlatego że zanosiłeś osobiście?

                                          Strona nie została znaleziona - Compensa

                                          Dla umów zawartych od 11 lutego 2012 - Informacja o sprzedaży pojazdu powinna zostać złożona w formie pisemnego oświadczenia, z odręcznym podpisem, wraz z kopią umowy kupna-sprzedaży, bądź faktury potwierdzającej przejęcie praw własności pojazdu, w przeciągu 14 dni od daty zbycia auta. Informacja o sprzedaży powinna zawierać następujące dane Zbywcy i Nabywcy:
                                          • imię, nazwisko, adres zamieszkania i numer PESEL, o ile został nadany lub
                                          • nazwę, siedzibę i numer REGON. Dokumenty można przesłać do Centrali korespondencyjnie, mailem (w załączniku), faksem lub dostarczyć osobiście do oddziału terenowego. Pełną listę oddziałów znajdzies
                                          President Johnny II + President Florida/ ML-145
                                          O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
                                          OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            2pac, a co za różnica, przecież jest nawet w tym co wkleiłeś tekst - "lub dostarczyć osobiście do oddziału terenowego"
                                            Rafiki napisał że 2 lata temu to było, może przed tą datą sprzedał i mieli wtedy jakiś kretyński przepis tego typu, ale naprawdę dziwactwo według mnie totalne.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              sew1981, a taka że mógł trafić na nadgorliwego / niedouczonego / mającego zły dzień konsultanta, który chciał się doczepić, to się doczepił że nie wyrejestrowany
                                              wysyłając pismo do centrali zazwyczaj trafia się już na osoby mające większe pojęcie

                                              Auto sprzedawałem 6 lat temu i też wysyłałem only faxem
                                              braciak 4 oraz 3 lata temu i również fax
                                              baa, nawet nie musiałem wypełniać żadnych druków - faxowało się samą umowę
                                              President Johnny II + President Florida/ ML-145
                                              O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
                                              OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                ja też do benefii przesłałem skan umowy i zawiadomienie o zbyciu (poprzez formularz kontaktowy). na wszelki wypadek po kilku dniach potwierdziłem tylko, że dotarło.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  2pac, sprzedawałem na przełomie maja i czerwca a autko miałem od 2010
                                                  رافال
                                                  Spoty
                                                  Cause freedom is a lonely road
                                                  My O2FL

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X